LCMS-8060NX Model LC/MS/MS Cihazımız Tam Kapasite ile Hizmet Vermeye Başlamıştır

Geçtiğimiz yıl merkezi laboratuvar envanterine alınan Shimadzu Marka LCMS-8060NX model LC/MS/MS cihazı, Türkiye'deki üniversiteler dikkate alındığında sadece üniversitemizde mevcut olup tam kapasite ile hizmet vermeye başlamıştır.

Shimadzu Marka LCMS-8060NX model LC/MS/MS cihazı ile Gıda güvenliği, Çevre Analizleri, Klinik Araştırmaları, Adli Toksikoloji, İlaç Endüstrisi, İnsan ve Hayvan sağlığı alanlarında Kalıntı Pestisitler, Veteriner İlaçlar, Su Kalitesi Analizi, Hızlı Toksikoloji Taraması, Endojen Metabolitler, Lipid Mediatorler, Hücre Kültürü Profillemesi, D/L Amino Asitler, Mikotoksinler, Adli Toksikoloji Veritabanı, Kısa Zincirli Yağ Asitleri, Aminoglikozid Antibiyotikler, Tekstil Ürünlerinde Sınırlı Kimyasallar, Safra Asitleri, İçme Suyundaki PFAS, Reaktif Sülfür Profillemesi, Polar Pestisitler, fenolik ve flavonoid vb. bileşikler, protein, aminoasit, anti-kanser etken maddeleri, aflatoksin, mikotoksin gibi birçok maddenin analizini üst düzeyde gerçekleştirmektedir. 

Shimadzu Marka LCMS-8060NX model üçlü kuadrupol LC/MS/MS, olağanüstü hassasiyet ve tespit hızına sistemdir. En son UFMS™ teknolojimiz ile donatılmış bu LC/MS/MS, artan sağlamlık, kullanım kolaylığı ve analitik sürecinizi optimize etmek ve laboratuvar verimliliğinizi maksimize etmek için Analitik zeka fonksiyonuna sahiptir. Yeni IonFocus™ elektrosprey ünitesi ve geliştirilmiş iyon kılavuzları ile donatılmış LCMS-8060NX, daha güvenilir analiz sunar ve çalışma süresini maksimize eder. Ayrıca, tüm iş akışı adımları üzerinde daha yüksek verimlilik sağlayarak, daha büyük işletme verimliliği arayan laboratuvarlar, farmasötik, klinik ve gıda/ içecek şirketleri için ideal bir seçenektir.

LCMS-8060'ın mükemmel hız ve hassasiyetini devralan LCMS-8060NX, ESI ısı transfer verimliliğini artırarak ve maksimum gaz akış hızını artırarak desolvasyon verimliliğini artırır. Optimum iyonlaştırma koşulları, daha geniş bir bileşik yelpazesi için ayarlanabilir, bu da analizde daha yüksek hassasiyet sağlar. Yeni geliştirilen IonFocus™ ünitesi, iyonları kütle spektrometresine daha büyük bir verimlilikle tanıtırken gereksiz nötr parçacıkları dışarı atarak matris etkilerini ve enstrüman içindeki kirlenmeyi azaltır. Yeni iyon rehberi UF-Qarray™ II ve UF-Lens™ II, enstrümanın sağlamlığını artırırken yüksek iyon iletim oranını korur. Yeni parametreler, manuel optimizasyon olmadan yüksek hassasiyeti mümkün kılar, aynı zamanda otomatik başlatma ve kapatma gibi özellikler (LabSolutions Connect™ MRM ile birlikte) gözetimsiz işlemi sağlar. MS'yi Nexera™ serisi UHPLC ile birleştirmek, genel iş akışınızın verimliliğini daha da artırmak için çeşitli Analitik Zeka fonksiyonlarını sunar.

Teknik Özellikleri

Kütle ölçüm aralığı: m/z 2 to 2000

Çözünürlük: R < 0.7 u FWHM and adjustable to 0.5 u

Tarama hızı: Maksimum 30.000 u/sn (tüm tarama modlarında) (0.1 u adım: 300.000 veri noktası/sn)

Pozitif-negatif iyonlaştırma geçiş süresi: 5 milisaniye

MRM geçiş hızı: Maksimum 555 kanal/saniye